fxbro.ru - Финансовый видео блог. Прогнозы курсов валют - видео форекс брокеров, банков
Добро пожаловать
Вход / Регистрация
альпари

Basha zbret në Gjirokastër, për herë të parë me Dash Alikon në krah

Закрыть кадры из видео
код для баннера на видео
[an error occurred while processing the directive]

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

[an error occurred while processing the directive]
К сожалению, только зарегистрированные пользователи могут создавать плейлисты.
URL


Takimi i radhës së kryedemokratit ishte dhe në qytetin e Gjirokastrës. Këtë të shtunë demokrati u ndodh mes qytetarëve duke bërë thirrje për protestën e madhe të 16 Shkurtit.

Basha u njoh dhe me problemet që qyteti turistik ka, ku kryesisht ekonomia është ajo çka evidentohet në këtë qytet.

Basha tha se Shqipëria ka çmimin më të lartë të energjisë në rajon, në një kohë që e prodhon me koston më të ulët sepse e prodhon nga hidrocentrali shumicën.

”Me taksat më të larta, 9% Maqedonia, 9%Mali i Zi, 15% Shqipëria. Ky ka mbledhur 2 miliard euro më shumë nga bizneset, nga qytetarët. Këto para nëse nuk kthehen në ekonomi, por në investime lluksi dhe skema si tek Unaza dhe koncesione në shëndetësi dhe në katër-pesë duar, kjo ndjehet tek konsumatori. Punësimi nuk është rritur por ka rënë”, theksoi Basha.

Një ndër premtimet që Basha bëri ishte stabilizimi i ekonomisë, duke ulur çmimin e naftës, ulur çmimin e energjisë duke vendosur një sistem të ndershëm për biznesin e vogël.

Bashkëbisedimi i Bashës me një tregtar:

Tregtar: Produkti na pëlqehet, por lek nuk na mbetet. Kemi më shumë shpenzime. Papunësi, shumë dyqane janë mbyllur. Ka shumë të mbyllura. Njerëzit nuk kanë lek. Vijnë dhe duan bukë pa lek.
Basha: Problemi është se kemi një qeveri e cila nuk mendon t’i jap dorë biznesit, t’i shtrijë dorën konsumatorëve dhe njerëzve në nevojë, por vetëm të rrisë taksat dhe po i shkatërron. Në rastin tënd, ajo që ne propozojmë është që të hiqesh nga skema e TVSH, i gjithë biznesi i vogël që është poshtë 140 milionë lek të vjetra në vit, të hiqet nga skema e TVSH-së.

Чтобы скачать видео "Basha zbret në Gjirokastër, për herë të parë me Dash Alikon në krah", наведите курсор на видеоплеер и нажмите соответствующую кнопку.

Комментарии

Комментариев нет.